Vážení cestující,

v návaznosti na dokončenou výstavbu dvou nových trolejbusových tratí ve městě (Nadjezd Paramo a ul. Studentská) vstupují v platnost od čtvrtka 1. září 2022 následující změny v dopravě:

linka 4 – pojede nově v trase (Globus /pouze v časech přepravních špiček/ – ) Polabiny,točna – Masarykovo náměstí – Hlavní nádraží – Dopravní podnik – Dukla,točna. Základní interval na lince 30 minut, provoz pouze v pracovní dny.

linka 7 – bude nově trasována (Rybitví,,UMA točna /pouze v časech přepravních špiček/ – ) Globus – Masarykovo náměstí – Zborovské náměstí – Dopravní podnik – Hlavní nádraží – Polabiny,Sluneční. Základní interval na lince 30 minut, celotýdenní provoz.

linka 10 – bude nově zkrácena do trasy (Ostřešany,,točna – ) Nemošice,točna – Hlavní nádraží. Linka bude nově ze zast. U Kapitána vedena přes centrum města (zast. Palackého), v časech školní špičky budou některé spoje trasovány s obsluhou zastávek Gorkého,škola a Dukla,KD, dále ale rovněž přes zast. Palackého.

nová linka 30 (fakticky nicméně severní větev dnešní linky 10) – provozována v trase Hlavní nádraží – Univerzita (jako trolejbus) příp. dále Cihelna,točna/Ohrazenice,točna (jako parciální trolejbus/autobus). Základní interval na lince 15 minut, celotýdenní provoz.

 

Nové dopravní řešení ovlivní i provoz dalších linek. Budou jimi konkrétně:

linka 1 – bude opět obousměrně vedena přes zast. 17. listopadu, zároveň s tím bude prodloužena její trasa až do Dražkovic (příp. Mikulovic). Trasování nově tedy Slovany – Dražkovice ( – Mikulovice,,Staňkova).

linka 6 – z důvodu nové nabídky linky 7 budou její spoje ve směru z centra, které byly vedeny do zast. Polabiny,Sluneční, ukončovány již v zastávce Hlavní nádraží.

linka 18 – dojde ke zkrácení její trasy pouze na úsek (Živanice,Nerad – ) Černá u Bohdanče,,sever – Hlavní nádraží.

 

Nad rámec opatření vyvolaných výstavbou nových trolejbusových tratí dojde dále k trvalým změnám i na těchto linkách:

linka 15 – ve vratném směru (Opočínek – Hlavní nádraží) pojede ze zast. Nové Srnojedy nově ulicí Kostnická, kde (před křížením s ul. Miloslava Špinky) obslouží nově vzniklou zastávku Svítkov,západ, ze zast. Svítkov,park (zde na její nové nástupní hraně při vjezdu do křižovatky!) již obvyklou trasou. Vratná trasa linky je tedy vedena nově mimo zastávku Svítkov,stadion, trasování při cestě z města se nemění.

linka 22 – její provoz bude nově omezen na ranní spoj v trase Nemošice,točna – Na Okrouhlíku – Dubina,sever, odpoledne pak na tři spoje spojující zastávky Závodu míru a Nemošice,točna.

 

Od stejného data budou opět spoje MHD obsluhovat zastávku Stavařov ve směru z centra. Zastávku budou nadále obsluhovat i autobusy linkové dopravy, věnujte proto pozornost vozidlům MHD, která mohou odjíždět i dříve než linkový autobus odbavující cestující.

 

A zároveň připomínáme, že k začátku září se jízdní řády všech linek vracejí do běžného režimu, doprava bude v pracovní dny opět organizována podle šedého sloupce jízdních řádů. Oproti letním prázdninám se na některých linkách mění i rozsah víkendového provozu. Z provozních důvodů jsme nicméně nuceni přistoupit k následujícím krátkodobým opatřením: 

linka 20 – její provoz bude k 01.09. dočasně pozastaven

linka 90 – provoz omezen (budou provozovány pouze spoje k letům z/do Alicante)

O návratu linky 20 do provozu vás budeme informovat.


Icons made by Freepik from www.flaticon.com