Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Otázky a odpovědi

 

Proč Dopravní podnik města Pardubic modernizuje odbavovací systém?
Stávající odbavovací systém je již zastaralý. Bez kompletní výměny není možné v rámci MHD v Pardubicích používat nové, moderní nástroje – mobilní jízdenky, bezkontaktní platební karty VISA a Mastercard – ani čipové karty používané v ostatních dopravních systémech (bezkontaktní čipová karta IREDO a IN karta).

Od kdy mohu začít novou Pardubickou kartu používat a jaké má funkcionality?
Novou Pardubickou kartu můžete použít ve vozidlech od dubna 2021. Karta slouží jako nosič elektronických peněz (elektronická peněženka) a nosič časových kuponů. Peněženku i kupony si můžete dobít pomocí e-shopu. Pro nákup kupónů a dobíjení EP tedy nemusíte navštěvovat předprodejní místo.

Kdy si mohu o novou Pardubickou kartu požádat a jakým způsobem? Musím vždy na předprodej?

Nově lze požádat o novou Pardubickou kartu také na e-shopu a to již během února 2021. Výdej bude probíhat od března 2021. Na předprodejním místě je možné získat i kartu pro dítě mladší 15let.

Kolik stojí vystavení nové Pardubické karty?
Kartu lze do 31. 12. 2021 zakoupit za zaváděcí cenu 50 Kč.

Do kdy mohu používat původní Pardubickou kartu a jak?
Původní Pardubickou kartu jako elektronickou peněženku můžete používat pouze na původním odbavovacím systému, který bude na přelomu měsíců březen/duben z vozidel zcela odstraněn. Původní Pardubickou kartu jako nosič kupónů můžete používat do konce platnosti uloženého časového kupónu. Kupóny můžete na původní Pardubickou kartu pořizovat do 31. 8. 2021 na předprodejních místech. E-shop stávající Pardubické karty bude na přelomu měsíců leden/únor uzavřen.

Mám na původní Pardubické kartě zůstatek – co se s ním stane?
Od dubna 2021 až do konce března 2022 bude možné zůstatek na původní Pardubické kartě převést na novou Pardubickou kartu nebo vyplatit.

Kde si mohu dobíjet původní Pardubickou kartu po uzavření e-shopu?
Elektronickou peněženku na původní Pardubické kartě bude možné si dobít na předprodejních místech a na vybraných jízdenkových automatech a to až minimálně do konce března, což je termín, kdy by měla být vyměněna všechna odbavovací zařízení ve vozidlech – v novém odbavovacím systému již nebude možné stávající elektronickou peněženku použít.

Jak dlouho bude výměna trvat a jak poznám vozidlo s novým odbavovacím systémem?
Výměna odbavovacího systému bude probíhat od začátku února do konce března. Systém se ve vozidlech bude měnit postupně. Vozidla s novým odbavovacím systémem budou vizuálně odlišena.


Jaké nosiče jízdních dokladů mohu použít v období výměny odbavovacího systému?
Bez ohledu na to, jestli nastoupíte do vozidla s novým nebo starým odbavovacím systémem, můžete použít tyto nosiče jízdních dokladů: časový kupón na původní Pardubické kartě, papírovou jízdenku z předprodeje nebo z automatu, papírovou jízdenku vydanou řidičem, SMS, SEJF jízdenku. Ve vozidlech s původním odbavovacím systémem můžete i nadále použít elektronickou peněženku na původní Pardubické kartě. Ve vozidlech s novým odbavovacím systémem můžete použít bezkontaktní platební kartu pro nákup jednotlivého jízdného.

 

ZŠ využívají Pardubickou kartu ve školách pro identifikaci při vydávání obědů. S jakou kartou bude umět zařízení ve školách komunikovat?
Ve školních zařízeních budou fungovat současně jak původní, tak nové Pardubické karty.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com