Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

29.01.2021

V Pardubicích 28. ledna 2021

 

Dopravní podnik města Pardubic spouští realizaci projektu Modernizace elektronického odbavování cestujících v systému MHD v Pardubicích

 

Zásadní změny přináší od 1. února cestujícím pardubické MHD zahájení prací na tomto unikátním projektu Modernizace EOC. Po 16 letech přistupuje Dopravní podnik města Pardubic a.s. ke kompletní výměně odbavovacího systému ve vozidlech a současně i náhradě stávajících nosičů jízdného – Pardubické karty. Novou Pardubickou kartu budou moci cestující i nadále využít jako elektronickou peněženku a nosič časových jízdenek a zároveň i jako nosič časových kuponů VYDIS. Nově bude možné uhradit jízdné prostřednictvím bezkontaktní platební karty VISA a Mastercard a rovněž z elektronické peněženky na In Kartě ČD a IREDO kartě. Další novinkou bude mobilní aplikace, která bude sloužit jako úložiště virtuální časové jízdenky. Součástí nového řešení je samozřejmě i E-shop, který u nové Pardubické karty umožní nakoupení časových jízdenek, dobití peněženky a online podání žádosti o výrobu Pardubické karty. Jednotlivé funkcionality E-shopu se budou spouštět v únoru a březnu. První nové terminály budou nainstalovány do vozidel MHD v únoru a do konce března by jimi měla být vybavena všechna vozidla.

 

Co to znamená pro cestující v pardubické MHD?

Po dobu montáží, v měsících únor – březen, se cestující v provozu setká jak s vozidly s novým odbavovacím systémem, tak s vozidly se systémem původním. Vozidla s novým odbavovacím systémem budou výrazně označena velkým písmenem „N“ na předním displeji vozidla, před číslem linky a na dveřích daného spoje. Zároveň bude docházet v předem daných časových fázích k přechodu od stávající Pardubické karty k nové Pardubické kartě a k dalším možným způsobům odbavení. Žádosti o novou Pardubickou kartu bude možné podávat od 1. února 2021 na přepážkách předprodejních míst DPMP a.s. a od 8. února nově také na E-shopu.

 

Jak postupovat v období únor – březen při odbavování?

Pro cestující se stávající Pardubickou kartou s platným časovým kupónem se v tomto období nic nemění. Během výměny terminálů ve vozidlech bude možné stávající Pardubickou kartu s časovým kupónem použít i při nástupu po 20. hodině u obou typů terminálů.

Cestující, kteří se odbavují pomocí elektronické peněženky, mohou v přechodném období únor - březen tento způsob odbavení využívat pouze ve vozidlech s původním odbavovacím systémem, a to do 31. března., kdy budou již novými terminály osazena všechna vozidla.

Ve vozidlech s novým odbavovacím systémem již nebude možné odbavení pomocí elektronické peněženky na původní Pardubické kartě. Úhradu jízdného bude možné během přechodného období provést zakoupením papírové jízdenky, které budou v období 8. 2. – 31. 3. 2021 přestupní, s platností 45 min. od jejich označení ve vozidle. Nově bude možné provést úhradu jízdného bezkontaktní platební kartou VISA a Mastercard. Využít mohou také SMS jízdenku nebo aplikaci SEJF.

Pro pravidelné cestující doporučuje DP na toto přechodné období pořízení časové jízdenky na starou Pardubickou kartu.

S časovým harmonogramem přecházení na nový odbavovací systém budou cestující průběžně seznamováni na webových stránkách dopravního podniku, www.dpmp.cz. Na vaše dotazy vám zodpovíme na naší infolince 466 899 899, infolinka@dpmp.cz

 

Jitka Malinská, DPMP a.s.


Icons made by Freepik from www.flaticon.com