14.05.2024

V rámci Pardubické muzejní noci vypraví DPMP společně se spolkem PSHŽD do pardubických ulic několik historických vozidel a nabídne návštěvníkům muzejní noci ucelené trasy, které přirozeně propojí jednotlivé muzejní aktivity. Z autobusů, se kterými se budou zájemci moci svézt, je to například ikonický autobus Škoda 706 RTO, rok výroby 1965 a Renault Citybus, rok výroby 1998, kterému byl vrácen vnější vzhled podle stavu z konce 90. let. Z historických trolejbusů budou nasazeny trolejbus Škoda 9TrHT26 z roku 1979 PSHŽD a .Škoda 9TrHT28 z roku 1980 DPMP.

Další informace o Muzejní noci najdete na https://www.pardubickamuzejninoc.cz/

Historická vozidla budou v provozu cca od 17:00 do 23:00:

  • trolejbusy pojedou v trase Zámeček – Náměstí Republiky – Zborovské náměstí – Dukla, náměstí – Hlavní nádraží – Náměstí Republiky – Zámeček, propojí tedy Zámeček, centrum města a zastaví nedaleko hvězdárny a krematoria, zároveň obslouží Duklu a nádraží
  • autobusy budou nasazeny v trase Letiště – Dopravní podnik – Dukla, KD – Krematorium – Náměstí Republiky – Terminál Univerzita – Polabiny, točna – Rosice, nádraží, tím dojde ke spojení leteckého muzea, hvězdárny, krematoria, centra města, univerzity a železničního muzea v Rosicích.


Icons made by Freepik from www.flaticon.com