Na základě podnětů obyvatel Rosic a Kréty, dotazů od rodičů dětí ze škol v Polabinách a na základě žádostí od obou ředitelů škol o pomoc v současné situaci zavádí dopravní podnik od pondělí 13. února 2023 v pracovní dny obousměrnou linku č. 906 v podobě minibusové linky. Obsluhovat bude  v čase od 8:00 – 16:00 hod. tyto zastávky:
Rosice, točna – Rosice, Gen. Svobody – Rosice, náměstí – Kréta – Polabiny, Okrajová – Polabiny, Sluneční – Polabiny, Kpt. Bartoše – Polabiny, Lidická – Hlavní nádraží.

Ranní spoje v čase školní dojížďky zajišťované klasickými autobusy zůstávají.
Uvedené změny budou v platnosti do odvolání. Vyzýváme cestující, aby sledovali aktuální informace na webu dopravního podniku a vývěskách na dotčených zastávkách - jízdní řád platný od 13.2.2023 najdete zde.

K celé situaci se vyjadřuje náměstek primátora Jan Hrabal: „Poté, co jsem se dozvěděl výsledky analýzy dynamické zkoušky statiky mostu, jsem v intenzivním spojení s ředitelem dopravního podniku. Chci jemu i celému týmu poděkovat za to, že urychleně zareagovali na nutná dopravní opatření včetně zajištění minibusů, abychom alespoň v omezeném režimu zachovali možnost přepravy i přes most na ulici kapitána Bartoše. Jsme připraveni koordinovat další kroky tak, abychom negativní dopady, za které se omlouvám, z nutného omezení provozu na zmíněném mostu, co nejvíce zmírnili. Intenzivně v rámci vedení města pracujeme na projektu mostního provizoria, aby se linky městské hromadné dopravy vrátily zpět do svých původních tras.“

Jitka Malinská, DPMP a.s.


Icons made by Freepik from www.flaticon.com